2019 En Güzel Vahşi Yaşam Fotoğrafları
2019 En Güzel Vahşi Yaşam Fotoğrafları

2019 En Güzel Çekilmiş Vahşi Yaşam Fotoğrafları.


Bu yılki yaban Fotoğrafçısı yarışmasında açıklandı. Yaşamları için savaşan hayvanlardan, bir buz saçağından içilen bir kuşun ince güzelliğine kadar, bu fotoğraflar dikkate değer .

Yılın Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı  yarışması 55 yıl dır devam etmekte. Londra’daki Doğal Tarih Müzesi tarafından yönetilmektedir. Bu yılki yarışmada, dünyanın dört bir yanından hem profesyonel hem de amatör fotoğrafçılar tarafından sunulan fotoğraf sayısı 50.000 dir. Genel kazananlar, 15 Ekim’de ilan edilecek  hakimler favorilerini “yaratıcılık, özgünlük, teknik mükemmellik” e göre belirleyecekler. İştahımızı canlandırmak için Pazartesi günü müze tarafından çok takdir edilen görüntülerin bir kısmı yayınlandı.

“Şanslı Mola:” Bir rakun kafasını 1970’lerde Ford Pinto’nın kırık ön camından, Saskatchewan, Kanada’daki ıssız bir çiftlikte dürttü. 
Fotoğrafta görünmüyor onun arka arkaya oynayan beş kitleri.
Görüntü: Jason Bantle, Kanada  

Bu yılki ürün, doğanın güzelliğini ve aynı zamanda şiddetli vahşiliğini ve kırılganlığını gözler önüne seriyor. Bir görüntüde, bir gentoo pengueni bir leopar foku saldırısı olarak hayatı için kaçar. Bir başkasında, bir sürü yaban köpeği ile çevrili, yalnız bir çita çaresizlik içinde bir kükreme sağlar. Ve belki de en sıkıcı görüntüde, yeni doğmuş bir su aygırı, annenin çaresizce izlediği gibi olası bir boğanın olası kurbanı değildir. Daha hafif ruh hallerini yakalayan fotoğraflar ayrıca terkedilmiş bir arabadaki sevimli rakun, meraklı gri balina ve denizanası içine sığacak küçük bir balık gibi doğayı en iyi şekilde gösteriyor.

“Beach Waste:” Alabama’daki Bon Secour Ulusal Yaban Hayatı Sığınağı’nda çekilen bu fotoğraf, hala boğulan atılan çim sandalyeye bağlı ölü bir deniz kaplumbağası gösteriyor.
Görüntü: Matthew Ware, ABD

Ve tüm harika vahşi yaşam fotoğrafçılığı gibi, bu görüntüler de doğal çevremizi korumamız için güçlü bir hatırlatma görevi görüyor. Ölü bir deniz kaplumbağasının keskin bir görüntüsü, bir çim sandalye tarafından boğulmuş, bu koleksiyonda sunulan en iç acıtan fotoğraflar arasında.

“Güvene Dokunmak:” Meraklı bir genç gri balina, Meksika’nın Baja California’sındaki bir turist teknesinden aşağı uzanan bir çift insan eline yaklaşıyor.
Resim: Thomas P Peschak, Almanya / Güney Afrika

NHM bilim direktörü Tim Littlewood ve NHD bilim kurulu başkanı Tim Littlewood bir basın açıklamasında, “tüm dünyadaki izleyiciler için çalışmalarını ilham verici ve etkili sergimizde deneyimlemek için hiç bu kadar önemli bir zaman olmamıştı” dedi. “Fotoğrafçılığın sohbeti, tartışmayı ve hatta eylemi tetikleme konusunda eşsiz bir yeteneği var. Bu yılki serginin insanları gezegenimiz ve geleceğindeki kritik rolümüz hakkında farklı düşünmelerini sağlayacaktır. ”

“Son Nefes”
Görüntü: Adrian Hirschi, İsviçre

Adrian Hirschi’nin Zimbabwe’de çektiği yukarıdaki üzücü fotoğraf, annenin arka planda seyrederken, bir günlük yenidoğan için çırpınan bir erkek su aygırı gösteriyor. NHM’den bir başlık, korkunç sahneyi açıklıyor:

Anneyi kovaladı, sonra büyük azıyla yavruyu yakaladı, açıkça öldürmeye niyetliydi. 
Boğmaya çalıştıktan sonra ölümüne ezmeye çalıştı. 
Bu arada, perişan anne baktı. 
Adrian’ın hızlı tepki ve hızlı pozlama şok edici drama yakaladı. 
Suaygırları arasında çocuk öldürülmesi nadirdir, ancak günlük dinlenme havuzları kuruduğunda aşırı kalabalıklaşmadan kaynaklanan stresten kaynaklanabilir. 
Bir erkek de olmayan gençleri öldürerek üreme şansını artırabilir, kadınları östrusa girmeye ve eşleşmeye hazır hale getirebilir. 
Erkek suaygırları da agresif bir şekilde bölgecidir ve acımasız kavgalar nadir değildir.

Gerçekten de, görüntü suaygırlarından uzak durmak için açık bir hatırlatmadır. Bu korkutucu otçulların aynı zamanda insanlara saldırdığı da bilinmektedir.

“Soğuk İçecek:” Uzun kuyruklu bir baştankara, Japon Hokkaido adasında sarkan sarkıtlardan biraz su yudumluyor.
Görüntü: Diana Rebman, ABD

“Tırmanma Ölü”

Frank Deschandol tarafından çekilmiş bir fotoğraf parazitik bir zombi mantarı tarafından mağdur edilen talihsiz bir böcek olduğunu gösteriyor. NHM şunları açıklar: ha bu arada matarı göremeyenler için böceğin üstündeki çiceğe benziyen şeyler. evet şimdi açıklamaya geçelim

Perulu Amazon yağmur ormanlarında geçen bir gece gezisinde Frank, tuhaf görünümlü bu tuhaflığı bir eğreltiotu sapına yapışan böceği fark etti etti. 
Sırlı gözleri ölü olduğunu gösterdi ve göğüs kafesinden çıkan anten benzeri çıkıntılar, bir ‘zombi mantarının’ olgunlaşmış meyve organlarıydı. 
Weevilin içinde yaşarken yayılan paraziter mantar, kaslarını kontrol altına aldı ve tırmanmaya zorladı. 
Uygun bir yükseklikte iken – mantar için – böcek sapa hızlı bir şekilde tutuldu. 
Weevil’in iç kısımları tarafından beslenen mantar, daha sonra, yeni avları enfekte etmek için çok sayıda küçük spor salınacak kapsüllerin tepesinde meyve gövdeleri büyümeye başladı. 
Benzer ‘zombi mantarlarının’ diğer böcekleri parazitledikleri bilinmektedir.

“Big Cat and Dog Spat:” Yalnız bir çita, Güney Afrika’daki KwaZulu-Natal, Zimanga Özel Oyun Rezervinde bir sürü vahşi köpek savurur. 
Çita olay yerinden kaçmayı başardı.
“Sleeping like a Weddell:”  Uyuyan bir Weddell mührü, Güney Georgia’daki Larsen Harbour açıklarında bir buz yatağında yatıyordu.

Kaynak:#{2019}#

Engeli hayvanların hikayeleri için tıkla


Sizin Tepkiniz Nedir?

O Ne La O Ne La
34
O Ne La
Ügün Ügün
3
Ügün
Sinirli Sinirli
26
Sinirli
Sevimli Sevimli
23
Sevimli
Geek Geek
20
Geek
LoL LoL
13
LoL
Aşk Aşk
10
Aşk
Aman Tanrım Aman Tanrım
6
Aman Tanrım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı