2020 Yılında Seyahat Edebileceğiniz En Muhteşem 10 Yer
2020 Yılında Seyahat Edebileceğiniz En Muhteşem 10 Yer

Tatillerde gezebileceğiniz En Muhteşem 10 Yer


Tokyo, Japonya

Tokyo
Ulusal Stadyum

Uzak doğuya bir seyahat planlıyorsanız, 2020 yılında ziyaret etmeniz gereken yer kesinlikle Tokyo olmalıdır. Teknoloji, doğa ya da spor, herkes için bir şeylerin bulunduğu Tokyo harika bir yer.

Konum

 Temmuz-Ağustos 2020’de Tokyo, 2020 Yaz Olimpiyatları’na ev sahipliği yapacak olan Tokyo. Spor severler için efsanevi etkinliğe katılmak ve farklı Tokyo şehri keşfetmek için inanılmaz bir fırsat.

Budapeşte, Macaristan

Budapeşte
Buda

Klasik Avrupa mimarisinin en belirgin izlerinin bulunduğu Budapeşte, tıpkı Atina gibi bir Avrupa şehrine göre gayet uygun fiyatlarıyla turistlerin gözdesi haline gelmiş durumda. Hafta sonunda bile gidebileceğiniz bu şehre yolculuk ise yalnızca 1,5 saat sürüyor ve 2 günde tüm şehri gezebilirsiniz.

konum

Budapeşte’ye sadece hafta sonu seyahat ediyorsanız, ilk gününüzü şehrin Buda tarafında geçirin. En gözde gezi noktalarının çoğu orada bulunmaktadır.

Marakeş, Fas

Marakeş
Ben Youssef Medresesi

Fas’ın orta kısmında bulunan bir şehir olan Marakeş, 14. yüzyıl mimarisini içinize çekebileceğiniz bir atmosfere sahip. “Kızıl Şehir” olarak da bilinen bu yer, yerel mimarinin yanı sıra mistik bir havaya da sahip.

Marakeş’in en etkileyici turistik cazibe merkezlerinden biri olan 14. yüzyılın mimarisi en şımarık gezginleri bile etkileyecek.

konum

Atina, Yunanistan

Atina
Little Kook

Eski Yunan medeniyetlerinin merkezi olan Atina, tarihi yaşamak isteyenler için bulunmaz bir seyahat yeri. Geçmişi Neolitik Çağ’a kadar dayanan şehir, pek çok görkemli yapının yanı sıra muhteşem manzaralarıyla harika fotoğraflar çekmenize olanak tanıyor. Ayrıca bir Avrupa şehri olmasına rağmen fiyatlarının da gayet makul olduğunu belirtmekte fayda var.

 Dünyada Little Kook kadar çekici pek çok cupcake dükkanı yok. Her sezon dekorlarını değiştiren şekerleme, Atina’daki en Instagram olan mekanlardan biridir.

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Dubai
Dubai Design District (d3)

21. yüzyılın yükselen değeri olan Dubai, dünyanın en değişik şehirleri arasında başı çekiyor. Şehir, teknolojinin yanı sıra tasarım, sanat ve kültür meraklıları için de kaçırmayacak bir seyahat noktası olma özelliğini taşıyor.

Dubai’de bu yeni açılan tasarım bölgesi, yerel reklamlar için ev sahipliği yapıyor ve tasarım, sanat ve kültür meraklıları için ‘kaçıramayacağınız’ bir yer.

Çengdu, Çin

Çengdu
Chengdu Research Base of Giant Panda Breeding

Eski kayıtlarda “Bolluk Tarlası” olarak anılan Çengdu, ilk bakışta yükselen gökdelenler ve yoğun trafiği ile tipik bir metropol gibi görünüyor ancak son yıllarda teknolojinin merkezi haline geldiği söylenebilir. Genç girişimcilerin sıklıkla ziyaret ettiği bir şehir olan Çengdu, aynı zamanda sevimli pandaların da yaşam merkezi.

Araştırma üssü turistlere açık ve neredeyse 200 pandaya ev sahipliği yapıyor.

konum

Monterey, Kaliforniya

Monterey
Bixby Creek Bridge

ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı bir kent olan Monterey, Pasifik Okyanusu’nun kıyısında, yemyeşil doğasıyla adeta bir rehabilitasyon merkezi gibi. Her kesimden kişinin ilgisini çekecek bir yapıya sahip olan Monterey; okyanus manzaralı oteller, golf sahaları, şarap imalathaneleri ve rüzgar sörfü imkanını bir arada sunuyor.

Big Little Lies serisini izlediyseniz , neden buraya gitmeniz gerektiğini kesinlikle biliyorsunuz. Gösteriye aşina değilseniz, köprüyü geçip nefes kesici manzaranın tadını çıkarın. Daha sonra gösteriyi izlemek isteyeceksiniz.

konum

Sicilya, İtalya

Sicilya
Caltagirone

Akdeniz’de İtalya’ya bağlı bir ada olan Sicilya, tarih boyunca Yunan, Roma, Arap ve Aragon medeniyetleri tarafından farklı dönemlerde yönetildi. Hal böyle olunca şehir hem tarihi dokusuyla hem de Akdeniz havasıyla tam bir turistik merkez haline geldi denebilir.

Şehrin muhteşem mimarisi ve müzesi fotoğrafçılar, tasarımcılar ve sanatçılar için ilham kaynağı olacak.

konum

Tiflis, Gürcistan

Tiflis
Abanotubani

Gürcistan’ın başkenti olan Tiflis, vizesiz ziyaret edilebilecek nadir güzelliklerden bir tanesi. Ülkede euro kullanılmıyor oluşu da bir başka artı tabii. Kendine özgü bir havası olan bu şehir, estetik görünümü ve muhteşem doğa manzarasıyla bir bakana bir daha baktırıyor adeta.

Tiflis’in tarihi merkezi, renkli evlere hayran kalabileceğiniz, bir parkta dinlenebileceğiniz ve fırından yeni çıkmış Khachapuri’yi denemek için otantik bir yemek mekanına girebileceğiniz yerdir.

konum

Doha, Katar

Doha
Pearl-Qatar

Katar’ın başkenti ve en büyük şehri olan Doha, aynı zamanda ülkenin ekonomik merkezi olarak da biliniyor. Basra Körfezi’nin kıyısında muhteşem bir konuma sahip olan şehir; modern binaları, kültürel zenginliği ve hızla gelişen yapısıyla tüm dünyadan turistlerin akın ettiği bir yer halini almaya başladı.

Bahar tatillerinizi planlıyor musunuz? Yapay Katar’daki yapay ada, yeni Dubai Palm Adaları.

2020 yılındaki tatil planlarınızda mutlaka ziyaret etmeniz gereken şehirlerin yer aldığı listemizin burada sonuna geliyor. Sizlerin de bu listede yer almayan ancak “kesinlikle görülmeli” dediğiniz bir şehir varsa, yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

O Ne La O Ne La
33
O Ne La
Ügün Ügün
3
Ügün
Sinirli Sinirli
26
Sinirli
Sevimli Sevimli
23
Sevimli
Geek Geek
20
Geek
LoL LoL
13
LoL
Aşk Aşk
10
Aşk
Aman Tanrım Aman Tanrım
6
Aman Tanrım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı