Beklenen Yapım The Witcher Netflix’te Yayınlandı.İşte Gelen İlk Yorumlar
Beklenen Yapım The Witcher Netflix’te Yayınlandı.İşte Gelen İlk Yorumlar

Beklenen Yapım The Witcher Netflix’te Yayınlandı.İşte Gelen İlk Yorumlar


Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski tarafından kaleme alınan fantastik roman serisi The Witcher, uzun yıllardır oyun severlerin favori yapımlarından birisi. Netflix ise bizim Superman’i alıp Rivialı Geralt haline getirdi, ilk sezonu bugün yayınladı. İzleyenlerden gelen yorumları sizin için derledik.

Yüzüklerin Efendisi, Game of Thrones gibi yapımların ismini sıralayınca içinizde acayip bir his oluşuyor ve kendinizi fantastik dünyanın bir parçası hissediyorsanız yalnız değilsiniz. Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski de sizin gibi hissediyor. Kendisinin 1994 seneninde yayınladığı ilk romandan önce oyuna sonra da Netflix dizisine kadar uzanan bir destansı hikâyesi var: The Witcher.

Beklenen Yapım The Witcher Netflix’te Yayınlandı.İşte Gelen İlk Yorumlar

Kitapların yakaladığı popülerliğin hemen peşinden 2007 seneninde oyun dünyasına taşınan The Witcher efsanesi, çıtanın oldukça yükseğe taşınmasına kapı aralamıştı. Netflix ise bu çizgiyi gördü ve yakalamak için Superman ile ismini duyuran Henry Cavill’i aldı, Rivialı Geralt yaptı. Uzun müddettir beklenen dizi, bugün tüm dünyada Netflix tarafından yayınlandı. 

Dizinin başrolünde Superman karakteri ile tanıdığımız Henry Cavill var!

  • Henry Cavill (Geralt of Rivia), 
  • Freya Allan (Prenses Ciri) 
  • Anya Chalotra (Yennefer) başrolde yer alan isimler.

Jodhi May (Kraliçe Calanthe), Björn Hlynur Haraldsson (Eist), Adam Levy (Mousesack), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo) da yine dizide yer alan diğer isimler.

The Witcher’ın ilk sezonu, 60’ar dakikalık 8 bölümden oluşuyor:

Geçtiğimiz sene dizinin ilk görselleri ortaya çıktığında Henry Cavill’in Witcher sürümü pek de hoş karşılanmamıştı. Bu vaziyet üzerine Netflix, karakteri biraz daha oyundaki Geralt’a benzetmek için çalıştı. Ayrı olarak yapımın oyundan değil, direk romandan uyarlanması da can alıcı bir ayrıntı. 

Oyundan filme veyahut diziye dönüşen Prince of Persia gibi yapımları düşününce Netflix’in mantıklı bir karar verdiğini görüyoruz. The Witcher, umarız izleyicisini çok hırpalamaz. Çünkü çıtanın daha yukarıya taşınmasını bekleyen milyonlarca insan var. 

The Witcher hakkında yapılan yorumlar:

  • Ambargonun kalkmasıyla birlikte söyleyecek çok şeyim olsa da ön gösterimde gördüğüm kadarıyla oyuncu seçimi, kurgu, dizinin temposu konusunda çok iyi iş çıkarılmış. Başarılı bir ucuz-fantezi (pulp-fantasy) saçmalığı!”
  • “Dizi harika görünüyor. Dekorlar, kostümler ve özel efektler konusunda endişelenmeye gerek yok. Dövüş koreografisi inanılmaz.”
  • “Geralt’ın ilk dövüş sahnesi bir şiir tadında. Kahramanın kılıç oyunları ve mimikleri kusursuza yakın. Bu sahneyi dört kez izledim. Gerçekten hoşunuza gidecek.”
  • Bir kullanıcının dövüş sahnelerini Game of Thrones ile karşılatırdığı ve “Witcher’ın dövüş sahnelerini izledikten sonra Game of Thrones’dakiler de neymiş dedim” sözleri ise dikkatlerden kaçmamış.

Görüldüğü üzere diziyle ilgili paylaşılan ilk yorumlar oldukça olumlu. Netflix kanadı da The Witcher uyarlamasının başarılı olacağına inanıyor ki geçtiğimiz günlerde, dizinin ikinci sezonuna yeşil ışık yakıldığı duyuruldu. Bakalım dizi beklenen başarıyı yakalayabilecek mi?


Sizin Tepkiniz Nedir?

O Ne La O Ne La
6
O Ne La
Ügün Ügün
10
Ügün
Sinirli Sinirli
33
Sinirli
Sevimli Sevimli
30
Sevimli
Geek Geek
26
Geek
LoL LoL
20
LoL
Aşk Aşk
16
Aşk
Aman Tanrım Aman Tanrım
13
Aman Tanrım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı