Bilimin Henüz açıklayamadığı 2 soru


  Yaşadığımı çağ bilim ve teknolojide gelişmiş bilimin yanıtlayamadığı birçok soru var. Bu sorulara ufaktan cevap vere bil sekte tam olarak bilmiyoruz. Bilim gelişen ve çözüm üreten bir daldır. Burdanda bunu çıkarmamız gerek  şuan cevabını bilmediğimiz konuları gelişmekte olan teknoloji ve öğrenme yeteneğimizle bu soruları kısa bir zamanda cevaplaya bilir hale geleceğiz demektir. Hadi bilimin cevaplayamadığı sorulara bakalım.

Neden Rüya Görürüz?

Bazı araştırmacılara göre rüya uyku esnasında beyindeki etkinliklerin yan ürünü olarak, bazıları ise kişilerin bilinçaltının geri planda kalmış yönleri ile ilgili özel bir durum olarak yorumlamaktadırlar. Bilim insanları rüyayı uykunun hangi aşamasında gördümüz’e dair araştırmalar yapılmıştır. Bu araştırmalar ışığında rüyaların REM safhasında gerçekleştiğini bulmuşlar; yani uykunun dördüncü safhasında gerçekleştiğini bulmuşlar. Bu aşamanın toplam uyku süresinin yüzde 15 ile yüzde 20 sini oluşturuyor. Peki ya rüya görüyor olmamızın ve rüyada gördüklerimizin nedeni? İşte burada bilim insanları fazla bir yanıt veremiyorlar. 

Evrende Yalnız mıyız?

Bazıları evrende tek akıllı yaşam formu olduğumuzu düşünebilir. Eğer durum böyleyse evrende yapa yalnızız. Tamam yalan söylemicem uzaylırar var taaaa uzak bir gezegende adını bilmediğim bir gezegende şaka şaka. Bazı bilim insanları ise sadece bizim galaksimizde bile yaşanabilir gezegenlerin sayısının 40 milyara kadar çıkabileceği kanısında.Eee tabi  Hâl böyle olunca uzaylıların bizlerle aynı evrende yaşıyor olma ihtimali de büyük bir olasılık. Gezegenimizin yaşam biçimlerinden en basit olanı dahi, modern bilim için bile çok karmaşık bir kimyasal tepkimeler ve hücreler çorbasıdır ”sebse çorbası gibi”. İnanılmaz zorlu koşullarda hayatta kalabilen bakterileri anlamaya çalışırken uzaylıları bulmak ve onlarla iletişime geçebilmek çok daha karmaşık olabilir. Ama yine de NASA bu konuda umutlu, önümüzdeki 10 yıl içinde yaşam izleri bulabileceklerini düşünüyorlar.

 


Sizin Tepkiniz Nedir?

O Ne La O Ne La
27
O Ne La
Ügün Ügün
30
Ügün
Sinirli Sinirli
20
Sinirli
Sevimli Sevimli
16
Sevimli
Geek Geek
13
Geek
LoL LoL
6
LoL
Aşk Aşk
3
Aşk
Aman Tanrım Aman Tanrım
37
Aman Tanrım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı