Boston Dynamics robotları bu sene satışa çıkarabilir!
Boston Dynamics robotları bu sene satışa çıkarabilir!

Boston Dynamics robotları bu sene satışa çıkarabilir!


Boston Dynamics’i ve robotlarını görmüşsünüzdür. Eşyaları taşıyabilen, taklalar atan, koşabilen robotlara sahip olan Boston Dynamics geliştirdiği robotlar ile yıllardır gövde gösterisi yapıyor. Bugün ise önemli bir açıklama yapan Boston Dynamics, ürettiği robotları satmaya başlayacağını duyurdu. 2015’te bir videoda göründüğünden bu yana epey popüler. Yani yaklaşık 4 yıldır bu robot köpek hakkında yayınlanan videolar insanları etkilemeyi başarıyor. Hatta aylar önce paylaşılan ‘arkadaşı için kapıyı tutan robot köpek’ epey fazla konuşulmuştu. Bu süreçte en çok merak edilen detaylardan biri ise robot köpeğin satılıp satılmayacağı oldu. Robotların tam olarak ne zaman satışa çıkacağı ve fiyatlarının ne olacağı konusunda herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Fakat ortaya çıkan bilgilere göre robotların 2019 yılında satışa sunulması bekleniyor. 

Boston Dynamics’in ilk olarak 4 ayaklı ve bir köpeğe benzeyen robotu olan SpotMini’yi seri üretime geçirecek ve satışına başlayacak. Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz Nisan ayında bir açıklama yapan Boston Dynamics CEO MarcRaibert, yıl boyunca 100 robot üretmeyi planladıklarını ve Mayıs ayında üretime başlayacaklarını duyurmuştu. Kapı açma, koşma, tekmelere karşı dayanma gibi videolar ile viral hale gelen SpotMini robot, satışa sunulacak. Boston Dynamics Başkanı Marc Raibert, robotun satışı hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Raibert, SpotMini robotun güvenlik görevleri veya şantiye yönetimi gibi işleri yerine getirebileceğini belirtti.robot, kameraları yardımıyla o alanın haritasını çıkarabiliyor. Daha sonra otonom bir şekilde bu alan üzerinde hareket edebiliyor. Raibert, yaptığı açıklamada herhangi bir fiyat bilgisi vermedi. Ancak robotun özel müşteriler ve kullanıcılar için olduğunu vurguladı. Yani uçuk bir fiyat ile karşılaşmak şaşırtıcı olmayacak.

Robotlar hala zorlu testlerden geçmemeye devam ediyor

Şu an için robot köpeklerin satış fiyatı belli değil. Yani sipariş sistemiyle satılacak bu ürünler için muhtemelen ilk etapta ‘ön sipariş’ süreci başlatılacak. Az önce de bahsettiğimiz gibi aslında hangi robotun satışa çıkacağı da şu an için net değil. Ancak bunun yanı sıra küçük boyutlu olan Spot Mini, Boston Dynamics’e göre bir ev ya da ofis içinde kullanılabilir. Bunun en büyük avantajı şirketin inşa ettiği en sessiz robotlardan biri olması.

Kaynak: 1

Siz ne düşünüyorsunuz paranız olasa alır mıydınız.


Sizin Tepkiniz Nedir?

O Ne La O Ne La
26
O Ne La
Ügün Ügün
30
Ügün
Sinirli Sinirli
20
Sinirli
Sevimli Sevimli
16
Sevimli
Geek Geek
13
Geek
LoL LoL
6
LoL
Aşk Aşk
3
Aşk
Aman Tanrım Aman Tanrım
34
Aman Tanrım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı