Dünyanın En Hızlı Traktörü: JCB Fastrac


Share via
1 Paylaşım
dünyanın en hızlı traktörü jcb
dünyanın en hızlı traktörü saate 160 km hıza cıka biliyor

Ürettiği iş makineleriyle ön plana çıkan JCB firması. Williams Advanced Engineering ile birlikte dünyanın en hızlı traktörünü üretti. Bu traktörün adı Fastrac. Fastrac adındaki bu traktör tam bin beygir gücünde ve saatte 166 kilometre hıza çıka biliyor.

Geçtiğimiz yıl İngiltere’de özel olarak tasarlanmış bir traktör saatte 140 kilometre hıza ulaşarak dünyanın en hızlı traktörü olma ünvanını aldı. Kısa bir süre sonra bu rekor İngiltere’de tekrar kırıldı en hızlı traktörü üreten şirket JCB oldu.Formula 1 yarışlarının önde gelen mühendislik ekiplerinden biri olan Williams Advanced Engineering ile yapılan iş birliği. JCB Fastrac’e dünyanın en hızlı traktörü olma ünvanını kazandırdı.

dünyanın en hızlı traktörü JCB Fastrac
JCB DÜNYANIN EN HIZLI TRAKTÖRÜ

JCB Fastrac, 1.000 beygir gücünde ve 2.500 Nm tork üretiyor. 7.2 litrelik bir dizel motora sahip olan traktörün standart CVT şanzımanı, hızlandırmanın güçlendirilmesi için 6 ileri vitesli bir şanzıman ile değiştirildi. Traktörün aerodinamik çalışmaları Williams Advanced Engineering tarafından yapıldı. Bu traktörün maksimum hızı 166 kilometre ki bu hız. İngiltere’nin Elvington kentinde bulunan havalimanında belirlenmiş oldu. BU Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan JCB başkanı Lord Bamford, ilk etapta bunun sadece bir rüya olduğunu ancak bu rüyanın tüm ekip tarafından gerçekleştirilmek istendiğini, bu bağlamda da herkesin maksimum çaba sarf ettiğini dile getirdi.  İngiliz mühendisliğinin mükemmel olduğunu söyleyen Bamford, ekibinin sahip olduğu yeteneklerin bu rüyayı gerçekleştirmek için yeterli olduğunu ve tüm çalışanlarıyla da gurur duyduğunu söyledi. 

JBC nin resmi Twitter hesabında traktörün gücünü anlatan bir video paylaştı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Share via
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Ne La O Ne La
30
O Ne La
Ügün Ügün
33
Ügün
Sinirli Sinirli
23
Sinirli
Sevimli Sevimli
20
Sevimli
Geek Geek
16
Geek
LoL LoL
10
LoL
Aşk Aşk
6
Aşk
Aman Tanrım Aman Tanrım
3
Aman Tanrım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir