Evinizi sıcaklardan koruyacak 6 bitki türü!
Evinizi sıcaklardan koruyacak 6 bitki türü!

Evinizi sıcaklardan koruyacak 6 bitki türü!


Evinizde doğal klima etkisi yaratan evinizi sıcaktan koruyan 6 bitki türünü gelin beraber bakalım ama bakmadan önce kısa bir bilgilendirme.

NASA’nın yer bilimleri üzerine yaptığı çalışmalarda, bitkileriniz fotosentez sürecinde dünya atmosferinin sıcaklığını değiştirebildiği görülmüştür. Hepimizin bildiği gibi ormanlar genelde serin ve soğuk olur çünkü oradaki bitkiler ve ağaçlar güneş ışığını emerek soğutucu etki yaratma özelliğine sahiptir. Bitkilerin çoğunlukla yapraklarından gerçekleştirdiği su salınımı, kendilerini ve bulundukları ortamı soğutma etkisi gösterir.

Yukarıda öğrendiğimiz bilgilere göre hadi bakalım evinizi serinleten bitkilere.

İşte evinizi serinletecek 6 bitki 

1.Areka Bitkisi

Areka Bitkisi

Özeliklerine geçmeden önce bu bu bitkiyi çok sevdim yukarıdaki resimdeki orta boy bide bunun büyüğü var o daha güzel ve daha etkili.

Avuç içi olarak da adlandırılan Areka bitkisi, yeşil yapraklarının arasında yer alan stomaları sayesinde bol miktarda oksijen üretmektedir. Bitkinin yaprak yüzeyi ne kadar geniş olursa, o kadar fazla oksijen üretme gücüne sahip olmaktadır. Avuç içi bitkisi sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda iç mekanda mini yağmur ormanı esintisi yaratmaktadır. Böylelikle sıcak yaz aylarında yüksek miktarda serinletici etki oluşturmaktadır. Hadi şimdi sıradaki bitki.

2.Benjamin Bitkisi

Benjamin Bitkisi

Bu bitki İç mekanlarda yetişebilen ender ağaçlardandır. Benjamin bitkisi, ağlayan incir olarak da bilinmektedir. Bu bitki, gür yaprakları sayesinde sıcak hava kütlelerinin emilimini sağlamaktadır. Aynı zamanda, iç mekan içerisindeki havanın toksinlerden arınması ve serin kalmasını sağlayan yapraklara sahiptir. evinizde çok güzel yakışır. Hadi diğer bitkiye

3. Aloe Vera

Aloe Vera

Aloe Vera cilt bakımın dada kullanılan bir bitkidir. Bakın şimdi seze çok bilgiç bir şey açıklaya’cam.

Aloe Vera, iyileştirici etkisi sayesinde Mısırlılar tarafından “ölümsüzlük bitkisi”, Kızılderililer tarafından ise “cennetin sihirli değneği” olarak adlandırılmıştır. Biyolojik olarak 200’den fazla aktif ve doğal bileşeni bulunan bitki, serinletici özelliğiyle de bilinmektedir. Sıcak hava kütlelerinin emilerek, havanın soğumasına yardımcı olan bu bitki, formaldehitlerin havadan uzaklaştırılmasına yardımcı olmaktadır. Yada yetiştirim içindeki jeli cildinize sürerek güze leşe bilirsiniz. sıradaki bitki.

4.Çin Herdemyeşili

Havadaki toksinleri temizleme kabiliyetine sahip Çin Herdemyeşili, yüksek terleme gücü sayesinde bol miktarda oksijen üretimi gerçekleştirmektedir. Kayınvalidenin dili olarak da adlandırılan bitki,  sıcak yaz akşamlarında serinletici etkici etkiye sahiptir. İç mekanlarda kullanılması durumunda havanın temizlenmesine yardımcı olan bu bitki, NASA tarafından desteklenmektedir. sıradaki

5.Kauçuk Ağacı

Odadaki nemin dengelenmesine ve serinliğin artmasına yardımcı olan bu bitki, iç mekanlardaki sıcak hava dalgalarını kırması ile bilinmektedir. Kauçuk ağacının yaprakları ne kadar büyük ve sık olursa, o kadar fazla nem üretmektedir. Genellikle sıcak ve nemli bölgelerde yetişen ağaç, yapraklarının altına gizlenmiş gözenekleri sayesinde yüksek oksijen üretimi sağlamaktadır.

6-Sansevieria (Paşa Kılıcı)

Tıpkı aloe vera gibi, Sansevieria bitkisinin yaprakları yüksek miktarda su içermektedir. Bu sayede, havaya buharlaşabilen soğuk nem kütleleri bırakmaktadır. Sıcak yaz gecelerinde sizi serin tutacak oksijeni sağlayabilen bu bitki, havada yer alan toksinlerin emilimini gerçekleştirmektedir.

Gözlerinizin sağlamlığını merak ediyorsanız tıklayın

Nası buldunuz daha fazlası için takipte kalın


Sizin Tepkiniz Nedir?

O Ne La O Ne La
20
O Ne La
Ügün Ügün
23
Ügün
Sinirli Sinirli
13
Sinirli
Sevimli Sevimli
10
Sevimli
Geek Geek
6
Geek
LoL LoL
33
LoL
Aşk Aşk
30
Aşk
Aman Tanrım Aman Tanrım
26
Aman Tanrım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı