İngiliz uzay şirketi uzaya 4K kamera gönderdi: İşte Dünya görüntüleri


Share via
UZAYA 4K KAMERA GÖDERİLDİ

Dünyayı yer yüzünde görmekten sıkıldın’mı birleşik karalıkta sen isimli bir uzay şirketi uzaya 4k kamera gönderdi. Sen kurucusu ve CEO’su Charles Black, “Uzaydan gerçek zamanlı 4K video yayını için teknolojiyi planlamak ve geliştirmek için yıllarını harcadık. Bu yüzden ilk başarılı misyonumuzu yapmak için harika bir başarı dedi .

sen isimli uzay şirketi, yörüngeye 4K video kameraları gönderdi. Şirketin geçtiğimiz ay ilk kez test ettiği kameralar, Yeryüzü’nün bir videosunu yakaladı. Şimdi yukar’dan 4K kalitede uzay ve Dünya görüntüleri izleye bilirsiniz. Sen (Space Exploration Network), uzaydan 4K kalitede gerçek zamanlı canlı yayınlar yapmak amacıyla 2014 yılında kurulmuş.

Sen isimli bu şirketin uzya kamera göndermek için hazırladığı sistemi.yaklaşık beş yıl gibi uzun bir gayret ile nihayet yörüngeye yerleştirildi.

“Bu misyon, gelecekte hem barındırılan kameralarda hem de kendi uydularımızda konuşlandırılacak olan çekirdek teknolojimizi doğrular. Sen şirketi, insanlığın yararına uzaydan video akışı işini geliştirirken,”

RSC Energia, Sen’in şirketinin video yayını platformunu gelecekteki uzay gemilerinde’de kullanacağını açıkladı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Share via

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Ne La O Ne La
13
O Ne La
Ügün Ügün
16
Ügün
Sinirli Sinirli
6
Sinirli
Sevimli Sevimli
3
Sevimli
Geek Geek
33
Geek
LoL LoL
26
LoL
Aşk Aşk
23
Aşk
Aman Tanrım Aman Tanrım
23
Aman Tanrım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir