Joker Dünya Gişelerinde Rakip Tanımadı


Share via
Joker Dünya Gişelerinde Rakip Tanımadı
Joker Dünya Gişelerinde Rakip Tanımadı

Ünlü oyuncu Joaquin Phoenix‘in başrolünde yer aldığı Joker filmi daha ikinci haftasında gişede rakik tanımadı. Tartışmalara neden olan Joker solo filmi ikinci haftasında da gişeyi sallamaya devam etti. İlk gününden itibaren büyük bir başarı gösteren film ivmesini kaybetmeden devam ediyor. ” Will Smith’li Gemini Man ve sevimli animasyon filmi Addams Family” gibi iddialı rakipler ile mücadele eden film zirvedeki yerini hiç kayıp etmedi. Geçen hafta dünya genelinde toplam 178 milyon dolar hasılat elde eden film toplamda 543 milyon dolar gişe hasılatına ulaşmış durumda.

Joker, aynı isimdeki DC Comics karakterine dayanan, Todd Phillips’in yönettiği, başrollerini Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Frances Conroy, Brett Cullen ve Zazie Beetz’ın paylaştığı Amerikan psikolojik gerilim filmidir. 76. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde Altın Aslan ödülünü kazanmıştı

Bu yıl sinema açısından çok ilginç geçiyor. Çok tutacağına kesin gözüyle bakılan markaların filmleri, örneğin Lego Movie 2 ve Godzilla: King of Monsters gibi yapımlar beklenen seviyenin çok altında kaldı.  Yılın sonunda gelen ve bir süper kahraman filminden daha farklı bir yapıya sahip olan Joker filmi, büyük tartışmalarla beraber gündeme geldi. R yani yetişkinler için olarak sınıflandırılan film büyük ilgi görüyor. 

Joker, pazar günü rakamları göz önüne alındığında tüm zamanların en çok gişe yapan 4. R puanlı filmi oldu. Bu alanda ilk üç sırada “Deadpool, Deadpool 2 ve The Passion of the Christ” yer alıyor.  Bu açıdan bakıldığında, Todd Phillips’in 60 milyon dolara mal olan filmi, ABD içinde 135 milyon dolara ulaştı. Warner Bros’a oldukça büyük bir kar sağlamış durumda. Joker’in 800 milyon dolar hasılat elde etmesine kesin gözüyle bakılıyor. İvmesi böyle devam eder ise 1 milyar dolar barajını bile aşabilir.

Warner Bros’a oldukça büyük bir kar sağlamış durumda. Joker’in 800 milyon dolar hasılat elde etmesine kesin gözüyle bakılıyor. İvmesi böyle devam eder ise 1 milyar dolar barajını bile aşabilir.

JOKER’DEN ÇOK JOKER OLMA HİKAYESİ

Sinema tarihinin 5. Joker’i başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck’in hayatını anlatıyor. Bir Getto kenti Gotham’da annesiyle birlikte yaşayan Arthur palyaçoluk yaparken işinden kovulmasıyla başlayan süreç, birbiri ardına gelişen olaylarla onu bir suçluya, sonrasında ise bir halk sembolüne dönüştürüyor. “Bu aslında irdelenmeye değer bir başlangıç hikayesiydi. Bu yüzden Scott Silver’la komplike bir ‘Joker’ yazmaya karar verdik ve evrimini, kötüleşmesini sağladık. Belki de bu film bir Joker hikayesinden çok Joker olma hikayesidir.” diyen yönetmen Todd Philips, bu karakterin geçmişine en katmanlı biçimde ışık tutan bir yapım olduğunun da aslında ipuçlarını veriyor.

Kaynak:joker

Biliyor musun Uzayda Et Üretmeyi Başardık tıkla bak


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Share via

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Ne La O Ne La
6
O Ne La
Ügün Ügün
10
Ügün
Sinirli Sinirli
33
Sinirli
Sevimli Sevimli
30
Sevimli
Geek Geek
26
Geek
LoL LoL
20
LoL
Aşk Aşk
16
Aşk
Aman Tanrım Aman Tanrım
13
Aman Tanrım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir