Joker Dünya Gişelerinde Rakip Tanımadı
Joker Dünya Gişelerinde Rakip Tanımadı

Joker Dünya Gişelerinde Rakip Tanımadı


Ünlü oyuncu Joaquin Phoenix‘in başrolünde yer aldığı Joker filmi daha ikinci haftasında gişede rakik tanımadı. Tartışmalara neden olan Joker solo filmi ikinci haftasında da gişeyi sallamaya devam etti. İlk gününden itibaren büyük bir başarı gösteren film ivmesini kaybetmeden devam ediyor. ” Will Smith’li Gemini Man ve sevimli animasyon filmi Addams Family” gibi iddialı rakipler ile mücadele eden film zirvedeki yerini hiç kayıp etmedi. Geçen hafta dünya genelinde toplam 178 milyon dolar hasılat elde eden film toplamda 543 milyon dolar gişe hasılatına ulaşmış durumda.

Joker, aynı isimdeki DC Comics karakterine dayanan, Todd Phillips’in yönettiği, başrollerini Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Frances Conroy, Brett Cullen ve Zazie Beetz’ın paylaştığı Amerikan psikolojik gerilim filmidir. 76. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde Altın Aslan ödülünü kazanmıştı

Bu yıl sinema açısından çok ilginç geçiyor. Çok tutacağına kesin gözüyle bakılan markaların filmleri, örneğin Lego Movie 2 ve Godzilla: King of Monsters gibi yapımlar beklenen seviyenin çok altında kaldı.  Yılın sonunda gelen ve bir süper kahraman filminden daha farklı bir yapıya sahip olan Joker filmi, büyük tartışmalarla beraber gündeme geldi. R yani yetişkinler için olarak sınıflandırılan film büyük ilgi görüyor. 

Joker, pazar günü rakamları göz önüne alındığında tüm zamanların en çok gişe yapan 4. R puanlı filmi oldu. Bu alanda ilk üç sırada “Deadpool, Deadpool 2 ve The Passion of the Christ” yer alıyor.  Bu açıdan bakıldığında, Todd Phillips’in 60 milyon dolara mal olan filmi, ABD içinde 135 milyon dolara ulaştı. Warner Bros’a oldukça büyük bir kar sağlamış durumda. Joker’in 800 milyon dolar hasılat elde etmesine kesin gözüyle bakılıyor. İvmesi böyle devam eder ise 1 milyar dolar barajını bile aşabilir.

Warner Bros’a oldukça büyük bir kar sağlamış durumda. Joker’in 800 milyon dolar hasılat elde etmesine kesin gözüyle bakılıyor. İvmesi böyle devam eder ise 1 milyar dolar barajını bile aşabilir.

JOKER’DEN ÇOK JOKER OLMA HİKAYESİ

Sinema tarihinin 5. Joker’i başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck’in hayatını anlatıyor. Bir Getto kenti Gotham’da annesiyle birlikte yaşayan Arthur palyaçoluk yaparken işinden kovulmasıyla başlayan süreç, birbiri ardına gelişen olaylarla onu bir suçluya, sonrasında ise bir halk sembolüne dönüştürüyor. “Bu aslında irdelenmeye değer bir başlangıç hikayesiydi. Bu yüzden Scott Silver’la komplike bir ‘Joker’ yazmaya karar verdik ve evrimini, kötüleşmesini sağladık. Belki de bu film bir Joker hikayesinden çok Joker olma hikayesidir.” diyen yönetmen Todd Philips, bu karakterin geçmişine en katmanlı biçimde ışık tutan bir yapım olduğunun da aslında ipuçlarını veriyor.

Kaynak:joker

Biliyor musun Uzayda Et Üretmeyi Başardık tıkla bak


Sizin Tepkiniz Nedir?

O Ne La O Ne La
6
O Ne La
Ügün Ügün
10
Ügün
Sinirli Sinirli
33
Sinirli
Sevimli Sevimli
30
Sevimli
Geek Geek
26
Geek
LoL LoL
20
LoL
Aşk Aşk
16
Aşk
Aman Tanrım Aman Tanrım
13
Aman Tanrım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı