Rolls-Royce Dünyanın En Hızlı Elektrikli Uçağını Üretecek


Share via
Rolls-Royce Dünyanın En Hızlı Elektrikli Uçağını Üretecek

Halihazırda en hızlı elektrikli uçak rekoruna (saatte max 342 km/h ile Extra 342LE) sahip; Rolls-Royce şirketi geliştirdiği ionBirs modeli ile bu rekoru kırmaya epey bir kararlı.

İngiltere menşeili şirketin mühendislerinin verdikleri bilgilere göre, bizzat kendilerinin tasarladıkları 500 beygir gücündeki motorla saatte 480 km/h hıza kadar çıkabilecekler. Gövde 330LE modelinden tamamıyla farklı olmakla beraber geleneksel uçak tasarımlarının baz alınmayacağı belirtilen bir diğer detay.

Şu ana kadar güç motoru, pil veya uçuş performansına dair herhangi kesin bir bilgi yer almamakla beraber Roll-Royce kaynakları yapılan ilk yer testlerinin başarıyla tamamlandığını ve ionBird’ün ilk uçuşlarını planladıklarını kaydetti.

Proje çalışanlarının verdikleri tahmini bilgilere göre ionBird, 320 kilometrelik bir seyrüsefer kapasitesinde sahip. Bu da her sekiz saatte bir şarj edilmesi gerektiği anlamına geliyor.

Öyle veya böyle, en yakın rakibi 330LE’nin 20 dakikalık kesintisiz seyrüsefer kapasitesini düşündüğümüzde, 8 saatlik kesintisiz bir uçuş kapasitesi ile ionBird rakibini açık ara solluyor.

Zengin Olmanın Kuralı. nasıl para kazanılır


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Share via

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Ne La O Ne La
3
O Ne La
Ügün Ügün
6
Ügün
Sinirli Sinirli
30
Sinirli
Sevimli Sevimli
26
Sevimli
Geek Geek
23
Geek
LoL LoL
16
LoL
Aşk Aşk
13
Aşk
Aman Tanrım Aman Tanrım
10
Aman Tanrım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir