Tasarımıyla Ağızları Açık bırakan Elektrikli Motosiklet: Zeus Radial V8


Share via
Zeus Radial V8
Zeus Radial V8

Tamamen elektrikli olmasına rağmen görünüşü ile ağızları açık bırakan motor işte karşınızda Zeus Radial V8. 2020 yılında satışa çıkmaya hazırlanan Radial V8. tasarımının ilham kaynağı geçmiş motor bisiklet tasarımından ve şimdiki lüx motorlardan almıştır.

Zeus Radial V8
Zeus Radial V8

Motosikletlerin geleceği tamamen elektrikli olabilir ancak tüm motosikletler elektrikli olsa bile geçmişteki makinelerin tasarımlarını veya hissini bırakmak zorunda değiliz. Amerikan şirket Curtiss tarafından üretilen Zeus Radial V8 modeli, geçmişin tasarımından ilham alarak geleceğe doğru gidiyor.

Tasarımıyla Ağızları Açık bırakan Elektrikli Motosiklet: Zeus Radial V8
Tasarımıyla Ağızları Açık bırakan Motosiklet: Radial V8

Bataryaların şekli ve düzeni gerçekten harika olsa da şirketin yaptığı açıklamaya göre bu batarya oluşumu, aslında en uygun maksimum soğutma verimliliği sağlıyor. Çarpıcı görünümün yanı sıra pil ve elektrik motoru, elektrikli motosiklet pazarında oldukça yaygın bir şekilde bulunuyor. Zeus,Radial V8’de 217 beygir gücü ve yaklaşık 200 Nm tork gücü mevcut. Motosikletin batarya kapasitesi ise 16,8 kWh. Bu değerler, elektrikli bir motosiklet için oldukça güçlü gözüküyor.

217 beygir gücü

Alabama merkezli şirket, Zeus Radial V8’in üretimine iyice yaklaştıkları için motor hakkında daha fazla bilgi paylaşmayı planladıklarını belirttiler. Şirketin planlarına göre bu motosikleti 2020 yılında satışta görebiliriz. Elbette bu harika tasarım ve elektrikli bir motora göre harika performans çok uygun fiyatlı olmayacak. Zeus Radial V8’in 75.000 dolardan satışa çıkması bekleniyor. Gelecekte şirket, daha fazla elektrikli ‘lüks’ motor yapmak istediğini de söylüyor.

Kaynak: 1

Bu konu hakkında fikirlerinizi yorum kısmanda belirtirseniz sevinirim.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Share via

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Ne La O Ne La
30
O Ne La
Ügün Ügün
33
Ügün
Sinirli Sinirli
23
Sinirli
Sevimli Sevimli
20
Sevimli
Geek Geek
16
Geek
LoL LoL
10
LoL
Aşk Aşk
6
Aşk
Aman Tanrım Aman Tanrım
3
Aman Tanrım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir