Zengin Olmanın Kuralı. nasıl para kazanılır


Share via
Zengin Olmanın Kuralı. 1000 TL İle Nasıl Yatırım Yapılır.

Para Kazanma Yolları

şuan hepimiz hem psikolojik hemde finansal olarak zor dönemler geçiriyoruz.Yaşan kiriz ortamından dolayı issizlik hat safa insanlar gelecek kaygısı içinde bir çok insan para kazanamıyor.

Mevlana:”Çabalamak rızk kapısının anahtarıdır.”der.

Bu yüzden içinizdeki kötü enerjileri atın çünkü kimse rızkınızın önüne geçemez.

Arkadaşlar bin lirayı harcamanın binlerce yolu var. örnek verim yeni bir telefon ala birsin, arkadaşlarınla yiye bilirsin kendine kıyafet alabilirsin bunlar gibi çok örnek var.

Şimdi geçmişe gidin ve ne kadar saçma yerlere para harcadınız’a bir bakın.

Genel olarak ülkemizde para kazanma kültürü oturmadığı için para harcamayı da bilemiyoruz.

Bin lira ile neler yapabiliriz

melasa markalara yatırım yapılıyor yüz liralık ayakkabıyı bin liraya alınıyor ve ya arkadaşlarınla ailen ile kamp yapmayı tercih etmek yerine beş yıldızlı otele gidiliyor. Daha farklı bir örnek verim tiyatroya müzelere gitmek para harcamak yerine o para barda harcanıyor.

ihtiyacından fazla şeylere para ödemek anlık zevklerden başka bişe değildir. Eğer böyle bir lüksünüz varsa zaten belli yatırımları yapmışsınızdır beli bir noktadasınızdır. ama bir çok kişi ait olmadı bir hayatın içinde hak etmedi halde bu parayı harcama halinde kusura bakmayın ama cebine koydun bu bin lirayı yukarıda saydıkların gibi harcama lüksün yok

İnsanların ağzında çok dolaşan bir yatırım felsefesi var.

fon , borsa , bitcoin , banka faizleri , forex

bunları çok duyuyorsunuz değimli.

bunu bir girişimci birinden örgendim yukarıda saydıklarım hepsi parayla para kazanılabilir paranız vardır paranızı yatırırsınız sonra paranızı katlama çalışırsınız.yatırım araçlarının doğru yada yanlışlığı önemli değil sizin finansal geleceğinize ne kadar etki edeceği.

Warren Buffett: “Eğer bir hisse senedini elinizde on yıldan fazla tutmayı düşünmüyorsanız o hisse senedini elinizde on dakika bile tutmayı düşünmeyin.”

Yukarıda saydım yatırm araçlarından para kazanamayı düşünüyorsanız elbette onlar zaten yatırım aracıdır.

yukarıdaki araçlar aynı şuna benziyor bir yerden tarla alıyorsun ve değerlenmesini bekliyorsun evet o tarlanın yana bireyler inşa edilir değerlenebilir. Bir şirkete yatırım yaptınız ve şirket bir iş yaptı ve hisse senetleri fırladı. ama asıl soru siz bu sure zarfında geciminizi ne ile saglıyacaksınız.

Türkiye’de çok karşılaştığımız bir dürümü örneklendirerek anla tim.

BİN birim para değerinde bir araba alacaksınız bu bin birim araba vergisiyle vs ile iki bin birim para oluyor.

Senin bu iki bin birim parayı ödeyecek durumun veya finansal durumun olmadığı için bankaya borçlanmaya gidiyorsun bankada faizi ile birlikte üç bin birim paraya geliyor.

Sen bir arabayı kendine

Bir arabayı devlete

Bir arabayı’da bankaya alıyorsun.

ve bunun adında yatırım diyorsun.

Yatırım yaparken işlerimizi büyütürken tabi’ki borçlanıcaz. burdaki en kritik konu bizim borcumuzu ne kadar zamanda ödeyebilceğimiz. EĞER bu geri ödeme süresi uzunsa senin burdaki problemin borcunun olmaması değil gelirinin olmaması.

Gelir problemini aşa bilmenin yolu pazara değer kata bilecek bir yeteneğini sunman ve karşılığında para alman. yetenek=para.

Gidip birin ürünlerini satabilirim danışmanlık yapa bilirim çok güzel video mu çekiyorum gidip insanlara tanıtım videoları çekebilirim yani

kendinize yaptığınız yatırımların hepsini paraya çevire biliyorsunuz. çünkü pazara bir değer verebiliyorsun

kimse bu yeteneklerinizi elinizden alamaz.

insanlar borsada hisse senelerinde dijital mağzalarda dijital paralarda akıbetini bilmedikleri geleceklerini bilmedikleri yatırım araçlarına kumar oynuyorlar.

Niye başkasına yatırım yapasınız’ki niye başkası adına kumar oynayasınız’ki.

kendi adınıza kumar oynayın kendinize yatırım yapın siz bir şirketiniz hepimiz bir markayız hepimiz kendi hayatımızın ceo suyuz.

kendinize yatırım yaptınız pazara suna bileceğiniz bir sürü yeteneğiniz var.

gidip birisin kapısını çaldığınızda vere bileceğiniz bir sürü yeteneğiniz var.

o zaman finansal yatırımlarınızı başka şirketlere başka para birimlerine yatırım yapabilirsiniz ama önce kendinize yatırım yapacaksınız.

EN ETKİLİ 6 NOT ALMA TEKNİKLERİ

Evde nasıl verimli ders çalışılır


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Share via

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Ne La O Ne La
10
O Ne La
Ügün Ügün
13
Ügün
Sinirli Sinirli
3
Sinirli
Sevimli Sevimli
33
Sevimli
Geek Geek
30
Geek
LoL LoL
23
LoL
Aşk Aşk
20
Aşk
Aman Tanrım Aman Tanrım
17
Aman Tanrım

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir